„Podarunek czasu” - Beth Flynn


Ostatni tom!

„Dziewięć minut” zyskało wiele fanek i fanów. „Poza czasem” zostawiło nas w szoku i tęsknocie za kontynuacją. Wydawnictwo Papierówka stanęło na wysokości zadania i oto właśnie „Podarunek czasu” jest już dostępny na polskich półkach. Beth Flynn po raz trzeci i ostatni!

UWAGA NA SPOJLERY Z POPRZEDNICH TOMÓW!

Jason „Grizz” Talbot został skazany prawomocnym wyrokiem na stracenie. Od czasu jego aresztowania Ginny stara się żyć prawie normalnie. Tak, jak kiedyś, zanim poznała mężczyznę, którego pokochała całym sercem. Po śmierci Grizza, kobieta została zmuszona do ponownego małżeństwa z byłym członkiem gangu Grizza – Tommym „Gruntem” Dillonem. Choć miała pesymistyczne myśli, co do ponownego wyjścia za mąż okazało się, że stworzyła z Tommym kochającą i szczęśliwą rodzinę. Zmęczeni ciągłymi kłamstwami, Tommy i Ginny mają nadzieję, że wraz ze śmiercią Grizza w ich życiu zapanuje spokój. Niestety są to tylko nadzieje, ponieważ nowo odkryte informacje ponownie zagrażają ich małżeństwu. A kiedy spada na nich niespodziewana tragedia, Ginny kolejny raz musi zebrać swoje pęknięte na kawałki serce i zadecydować, czego tak naprawdę chce. Czy Ginny, która przeszła już tak dużo w swoim życiu, będzie potrafiła odnaleźć szczęście i spokój?

„Podarunek czasu” to ostatni tom trylogii, która zaskakuje i porywa. Beth Flynn już w poprzednich dwóch tomach pokazała, że potrafi bawić się historią, którą piszę, a także Czytelnikami, którzy ją czytają. Autorka za nic ma nasze serca i dosłownie miażdży je w każdej książce. Co ciekawe, w każdej części „Dziewięciu minut” robi to zupełnie w inny sposób.

Ginny to bohaterka, której współczucie po prostu się należy. Kobieta zakochała się bez pamięci w Grizzu, a następnie go straciła. Jej małżeństwo z Tommym też miało być szczęśliwe i choć było, to tylko przez moment. Beth Flynn nie ma litości dla tej postaci i naprawdę, ale to naprawdę było mi szkoda tej kobiety i tego, co jej się przytrafia.

Ogólnie „Podarunek czasu” to historia, która wymaga bardzo dużego skupienia. Mamy tutaj narrację kilku osób, a wydarzenia pokazywane są z wielu frontów. Jeżeli choć na chwilę zgubicie się w tej książce, będzie Wam się ciężko odnaleźć ponownie. Książka podzielona jest na dwie części. Podczas lektury pierwszej na każdym kroku doznajemy szoku. W drugiej sytuacja nieco się uspokaja, ale nie napisałabym, że odpoczywamy. Zresztą, chyba nawet na to nie liczyliście, prawda?

Do „Podarunku czasu” nie muszę przekonywać tych, którzy mieli okazję czytać poprzednie dwa tomy. Jeżeli jednak, Wasza przygoda z Beth Flynn jeszcze się nie rozpoczęła to teraz jest najlepszy czas, aby spakować walizkę i wyjechać na przygodę z Ginny i Grizzem. I to nie byle na czym, bo na motocyklu.

copyright © . all rights reserved. designed by Color and Code

grid layout coding by helpblogger.com