„Tego nie kupisz za pieniądze” - Robin Sharma


Trumna kieszeni nie ma.

Książki Robina Sharmy już na stałe zagościły w mojej biblioteczce. Lubię sobie po nie czasem sięgnąć i przeczytać choć jeden rozdział, który sprawia, że po raz kolejny zmieniam swoje negatywne myślenie. Wydawnictwo Kompania Mediowa dba o mnie i wydała na polski rynek kolejną pozycję od tegoż autora - „Tego nie kupisz za pieniądze”. Chyba nie jesteście zdziwieni, że ja już po lekturze?

Jeżeli zapytacie różnych ludzi czym dla nich jest bogactwo, każdy powie, co innego, ale wielu z nich rzuci „pieniądze”. W sumie mają oni sporo racji, w końcu to pieniądze sprawiają, że możemy sobie pozwolić na wiele ciekawych przedmiotów, które potrafią znacząco podnieść nasz standard życia. Ale nie tylko pieniądze w życiu są ważne i tu przychodzi książka Robina Sharmy, która pokazuje nam, że warto skupić się na wielu innych aspektach życia, które nie muszą podnosić standardu życia, ale poprawić nasze samopoczucie, psychikę i myślenie.

Autor podzielił książkę na osiem form bogactwa. Każdy z nich posiada rozdziały, które opowiadają o różnych zachowaniach, działaniach, które w bardzo prosty sposób mogą zmienić nasze życie. Jako pierwszy i w sumie jedną z ważniejszych rzeczy jest rozwój osobisty. W końcu, kiedy każdego dnia wstajemy z białą kartą, którą możemy przez 24 godziny zapisać, warto pomyśleć, czy chcemy zostawić na niej tylko kreskę, czy może nauczyć się czegoś nowego i zapisać drobnym drukiem całą stronę. Pamiętajcie, że mamy 365 dni w roku, które czekają, aby je wykorzystać. A jeżeli już zamierzacie to zrobić, zróbcie to w pełni i wyciśnijcie każdy z nich do cna.
W kolejnych rozdziałach Sharma opowiada o dobrostanie, rodzinie, pracy, przygodzie, służbie innym ludziom, czy kontaktami z ludźmi i wyżej wspomnianymi pieniądzach. Każdy z tych rozdziałów zabiera nas w naprawdę ciekawy tok myślenia i w jakiś sposób budzi chęć zmiany w życiu.

„Tego nie kupisz za pieniądze” to pozycja, po którą warto sięgnąć. Wiele można się nauczyć od kogoś, kto zna się na rzeczy i na podstawie własnych doświadczeń próbuje pokazać nam, że można prowadzić swoje życie w o wiele lepszy sposób. W końcu najlepiej się uczyć na czyiś błędach, niż robić własne. Nowa książka Robina Sharmy to naprawdę świetny wstęp do wielkich zmian, które mogą pomóc osiągnąć spełnienie, radość i satysfakcję z życia. Na pewno do niej wrócę, kiedy tylko zwątpię w powodzenie moich planów, a Wam z całego serca polecam sięgnąć po tę pozycję.

copyright © . all rights reserved. designed by Color and Code

grid layout coding by helpblogger.com