„Druga szansa” - Kylie Scott


Nowe życie?

Kylie Scott ma już trochę książek wydanych w Polsce. Wydawnictwo Luna sięgnęło po jedną z nowszych pozycji autorki „Repeat”, której drugi tom jest już dostępny w oryginale. „Druga szansa” to opowieść o nowym życiu, które narodziło się przez przemoc.

W wyniku brutalnego ataku Clementine straciła pamięć. Kobieta musi wszystko zaczynać od nowa. Pragnie dowiedzieć się kim była, czym się zajmowała, a przede wszystkim dlaczego dokonywała takich, a nie innych życiowych wyborów i czym były one podyktowane. Jedną z ważniejszych informacji, które Clementine potrzebuje wiedzieć jest rozstanie z miłością swojego życia Edem.
Gdy Clementine pojawia się w salonie tatuażu z pytaniem o zerwanie, skierowanym do byłego już chłopaka, ten nie wierzy własnym uszom. Ostatnią rzeczą, jakiej Ed teraz potrzebuje jest kolejne bolesne rozstanie i rozczarowanie. Jednak, gdy dowiaduje się, co przydarzyło się Clementine postanawia otoczyć opieką dziewczynę i pilnować ją, aby nie stała się jej żadna krzywda.
Pewnego dnia, gdy samochód Clementine zostaje zniszczony, a szyba w księgarni w której pracowała pomalowana, Ed stwierdza, że to dobry moment, aby dziewczyna z nim zamieszkała w ich wspólnym jeszcze mieszkaniu, aby miał ją na oku. Tym oto sposobem dawna miłość ponownie zaczyna gościć w ich sercach, a Clementine poznając Eda od nowa, dostaje drugą szansę na miłość i nowe życie. Czy będą potrafili to wykorzystać?

„Druga szansa” to idealny przykład romansu second chance. Nasi bohaterowie dostają kolejną szansę na miłość, wskutek napadu, który wcale nie był przypadkowy. Jeżeli mieliście okazję sięgnąć po inne książki tej autorki, to zapewne doskonale wiecie, jak Kylie Scott wciąga w świat, który kreuje w swoich pozycjach.

Od pierwszej strony jesteśmy całymi sobą w fabule. Razem z Clementine przeżywamy napad, rehabilitację, a potem powrót do rzeczywistości. Powrót, który okazuje się być drugą szansą nie tylko na miłość z mężczyzną jej życia, ale też na zmianę swoich decyzji, których kiedyś żałowała. Wraz z bohaterką uczymy się tego, co lubi, a czego nie lubi, poznajemy jej rodzinę i przyjaciół i pracę, którą kocha tak samo, jak kiedyś.

Ed to przystojny tatuażystą, który wyłamuje się z kanonu bohaterów bogatych i idealnych. Jest raczej chłopakiem z sąsiedztwa, który po prostu świetnie wygląda. Nie ma milionów na koncie, wręcz przeciwnie, spłaca mieszkanie, które kupili razem z Clem za dobrych czasów ich związku. Mimo to, kiedy dowiaduje się, co stało się jego byłej dziewczynie, nie patrzy na stare konflikty, tylko od razu chce jej pomóc. A pomoc ta okazuje się być jak najbardziej potrzebna.

„Druga szansa” nie jest lekturą wymagającą. Czyta się ją przyjemnie i niebywale lekko. Jeżeli znacie Kylie Scott, jej pióro i humor to do sięgnięcia po tę pozycję nie trzeba Was namawiać. Jeżeli zaś jesteście czytelnikami, którzy jeszcze nie mieli okazji spotkać się z tą autorką, to „Druga szansa” powinna Wam się spodobać na tyle, że będziecie chcieli przeczytać więcej książek Scott. Polecam!

copyright © . all rights reserved. designed by Color and Code

grid layout coding by helpblogger.com