„Cienie między nami” - Tricia Levenseller


Wyjść z cienia.

Fani fantastycznych historii zapewne znają Tricię Levenseller. Autorka „Córki króla piratów” wraca do Polski z kolejną pozycją „Cienie między nami” dzięki wydawnictwu You&YA. Czy i tym razem autorka skradnie serca czytelników?

Alessandra Stathos będąca drugą córką lorda Masisa, ma dość bycia ignorowaną. Jej ojciec popadł w długi, a myśląc o ratowaniu majątku na uwadze ma wydanie starszej córki za mąż za odpowiedniego (bogatego) kandydata. Ojciec Alessandrą nie jest zainteresowany i nie myśli o jej zamążpójściu. Dziewczyna opracowuje plan, dzięki któremu szybko zyska władzę i pozycję. Uwieść Króla Cieni, poślubić go, a następnie zabić i zagarnąć całe królestwo dla siebie.
Co może pójść nie tak? Wszystko.
Kallias Maheras został królem po śmieci rodziców. Mężczyzna trzyma się z dala od innych i unika dotykania, choć nikt nie wie dlaczego. Wirujące wokół niego cienie są mocą, którą każdy chciałby poznać, ale Król nie zamierza zdradzać swoich tajemnic. Otaczające go cienie są drobną przeszkodą dla Alessandry. Dziewczyna zrobi wszystko, aby osiągnąć swój cel. Okazuje się jednak, że nie tylko ona ma plany wobec władcy. W jej obecności na Kalliasa padają próby zamachu, co uświadamia Alessandrze, że nie tylko musi zostać królową, ale przede wszystkim musi to osiągnąć bardzo szybko. Bliżej poznany Maheras okazuje się być nie tylko władczy, podstępny i ambitny. Jest też samotny i spragniony miłości.
Czy Alessandra wykona swój plan bez względu na cenę?
Czy może poza władzą osiągnie znacznie więcej?

„Cienie między nami” to pierwsza część dylogii ( o ile nie trylogii). Autorka jest w trakcie pisania drugiego tomu. Zakończenie tej historii, aż się prosi o dalszy ciąg, choć nie jest znienawidzonym przez wszystkich czytelników cliffhangerem. Opowieść o Alessandrze i Kalliasie to mroczna historia o ambicjach, planach i uczuciu, którego nikt w nich nie uwzględnił.

Alessandra to bardzo silna bohaterka. Po Tricii nie spodziewałam się niczego innego, bo w końcu w „Córce Króla Piratów” także mieliśmy świetną bohaterkę. Alessandra jest sprytną, młodą kobietą, która ma na sumieniu trupa, ale póki co udaje jej się uciec od konsekwencji. Jej plan na poznanie i rozkochanie w sobie Króla Cieni jest prawie idealny, ale jak wiadomo, plany to tylko plany.

Kallias to władca, którego każdy się boi. Najpotężniejszy Król ma we władzy całkiem spore tereny, ale nawet ich wielkość nie satysfakcjonuje go na tyle, żeby odpuścił w podboju kolejnych krain. Jego zainteresowanie Alessandrą budzi się na balu, na którym dziewczyna skutecznie go ignoruje.

Kiedy zaczynają poznawać się bliżej i przebywać ze sobą, niby blisko, ale nadal daleko, Kallias otwiera się przed Alessandrą, a ta dostrzega, że Król Cieni wcale nie jest tak twardy, na jakiego się kreuje. Jakiego widzą wszyscy poddani. Jest to zagubiony, bardzo samotny i zmęczony życiem człowiek, który chciałby otrzymać trochę ciepła, które dzięki cieniom jest dla niego zakazane.

„Cienie między nami” to jeden z wielu must readów tego roku. Książkę czyta się szybko, a lektura wciąga od pierwszego zdania. Historia Kalliasa i Alessandry warta jest poznania. Jeżeli jesteście fanami lekkiej fantastyki lub młodzieżowych książek to Tricia Levenseller otwiera przed Wami świat, którego potrzebujecie. Polecam!

copyright © . all rights reserved. designed by Color and Code

grid layout coding by helpblogger.com