„Pozwól, że Ci opowiem... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć” - Jorge Bucay


Bajki nie tylko dla dzieci.

„Pozwól, że Ci opowiem...” skusiło mnie piękną okładką, która w naszym, polskim wydaniu jest o wiele lepsza, niż oryginalna. Kiedy zagłębiłam się w lekturę, nie oderwałam się od tej pozycji, aż do ostatniego słowa. No dobra. Może trochę przesadziłam, bo ostatnie są źródła, a tych nie czytałam.

Książka Jorgea Bucaya to zbiór opowiadań, przypowieści, bajek i historii, z których każda ma w sobie wiele prawdy i pozwala wyciągnąć własne wnioski. Co ciekawe, historie te wzięte zostały z wielu różnych kultur i stron świata. Tak oto możemy poznać bajki, których do tej pory nie mieliśmy okazji poznać. Każda z nich zaś, jest wstępem do poznania samego siebie, polepszenia naszych relacji z bliskimi, wzbudzenia w nas chęci do działania, sięgnięcia po nasze cele i marzenia, a także do stawienia czoła naszym strachom, obawom, czy wątpliwościom. „Pozwól, że Ci opowiem...” to książka, która pokazuje, że ludziom można wierzyć, a nasz świat wcale nie jest taki zły. Wszystko zależ jednak zarówno od naszego zachowania, jak i od tego, jak dobierzemy sobie osoby, którymi się otoczymy.

Wraz z bohaterem książki Demianem, zatopmy się w bajki, które opowie nam nietypowy terapeuta Gruby. Jeżeli tylko pozwolicie mu wejść do głowy i otworzycie się na nowe informacje, zostaniecie poprowadzeni przez lekturę, która zbierze Was w rejony, jakich nie podejrzewaliście w swojej głowie.

„Pozwól, że Ci opowiem... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć” to książka, która rzeczywiście pokazuje, jak zmienić swoje nastawienie do ludzi i do świata, jak przestawić się na lepsze tory. Czerpałam czystą przyjemność z czytania tej lektury i już teraz wiem, że na pewno wrócę do tej książki za jakiś czas, jeżeli nie do całości, to chociaż do fragmentów.

Autor za pomocą przypowieści i bajek pokazuje strukturę świata i ludzi. Czytanie tej pozycji to wejście w głąb siebie, poznanie swoich myśli, zrozumienie swoich strachów i stawienie im czoła.
Jest to ponadczasowa pozycja, którą zdecydowanie warto mieć na półce.

„Pozwól, że Ci opowiem... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć” to pozycja dla ciekawych świata i siebie. Podchodziłam do tej książki z dystansem i ciekawością, a zostałam zabrana w podróż, jakiej ani trochę się nie spodziewałam! Każda z bajek ma swój klimat, morał i opowieść po prostu o życiu. Jedne z nich są lepsze, inne gorsze, ale każda jest na tyle ważna, że warto ją poznać i przemyśleć. Jestem zakochana nie tylko w okładce, ale też i w lekturze. Zdecydowanie polecam!

Za książkę do opinii dziękuję wydawnictwu Zysk i s-ka.

Po drugiej stronie okładki

3 komentarze:

 1. Ta książka coraz bardziej mnie ciekawi, więc myślę, że to kwestia czasu, aż po nią sięgnę.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię tego typu książki, więc niewykluczone, że po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładka jest bardzo ładna i baaardzo zachęca do lektury :D

  OdpowiedzUsuń