„Pozwól, że Ci opowiem... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć” - Jorge Bucay


Bajki nie tylko dla dzieci.

„Pozwól, że Ci opowiem...” skusiło mnie piękną okładką, która w naszym, polskim wydaniu jest o wiele lepsza, niż oryginalna. Kiedy zagłębiłam się w lekturę, nie oderwałam się od tej pozycji, aż do ostatniego słowa. No dobra. Może trochę przesadziłam, bo ostatnie są źródła, a tych nie czytałam.

Książka Jorgea Bucaya to zbiór opowiadań, przypowieści, bajek i historii, z których każda ma w sobie wiele prawdy i pozwala wyciągnąć własne wnioski. Co ciekawe, historie te wzięte zostały z wielu różnych kultur i stron świata. Tak oto możemy poznać bajki, których do tej pory nie mieliśmy okazji poznać. Każda z nich zaś, jest wstępem do poznania samego siebie, polepszenia naszych relacji z bliskimi, wzbudzenia w nas chęci do działania, sięgnięcia po nasze cele i marzenia, a także do stawienia czoła naszym strachom, obawom, czy wątpliwościom. „Pozwól, że Ci opowiem...” to książka, która pokazuje, że ludziom można wierzyć, a nasz świat wcale nie jest taki zły. Wszystko zależ jednak zarówno od naszego zachowania, jak i od tego, jak dobierzemy sobie osoby, którymi się otoczymy.

Wraz z bohaterem książki Demianem, zatopmy się w bajki, które opowie nam nietypowy terapeuta Gruby. Jeżeli tylko pozwolicie mu wejść do głowy i otworzycie się na nowe informacje, zostaniecie poprowadzeni przez lekturę, która zbierze Was w rejony, jakich nie podejrzewaliście w swojej głowie.

„Pozwól, że Ci opowiem... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć” to książka, która rzeczywiście pokazuje, jak zmienić swoje nastawienie do ludzi i do świata, jak przestawić się na lepsze tory. Czerpałam czystą przyjemność z czytania tej lektury i już teraz wiem, że na pewno wrócę do tej książki za jakiś czas, jeżeli nie do całości, to chociaż do fragmentów.

Autor za pomocą przypowieści i bajek pokazuje strukturę świata i ludzi. Czytanie tej pozycji to wejście w głąb siebie, poznanie swoich myśli, zrozumienie swoich strachów i stawienie im czoła.
Jest to ponadczasowa pozycja, którą zdecydowanie warto mieć na półce.

„Pozwól, że Ci opowiem... bajki, które nauczyły mnie, jak żyć” to pozycja dla ciekawych świata i siebie. Podchodziłam do tej książki z dystansem i ciekawością, a zostałam zabrana w podróż, jakiej ani trochę się nie spodziewałam! Każda z bajek ma swój klimat, morał i opowieść po prostu o życiu. Jedne z nich są lepsze, inne gorsze, ale każda jest na tyle ważna, że warto ją poznać i przemyśleć. Jestem zakochana nie tylko w okładce, ale też i w lekturze. Zdecydowanie polecam!

Za książkę do opinii dziękuję wydawnictwu Zysk i s-ka.

copyright © . all rights reserved. designed by Color and Code

grid layout coding by helpblogger.com