„Słodka Pokusa” - Cora Reilly


Co powiecie na taką historię?

Cora Reilly to autorka, która ma duże powodzenie u polskich czytelniczek. Autorka zasłynęła serią „Złączeni”, a teraz wydawnictwo Niezwykłe jest w trakcie wydawania kolejnej serii „Camorra Chronicles”, w której znalazła się jednotomowa książka „Słodka Pokusa” o historii, jakich wiele, ale w nieco innej aranżacji.

Po śmierci żony, Cassio został samotnym ojcem dwójki małych i wymagających dzieci. Mężczyzna będąc młodym, nie planuje na zawsze być singlem i rozpoczyna poszukiwania nowej żony, która zostanie matką jego dzieci oraz idealną kochanką dla niego. Jego wybór pada na Giulię, dziewczynę, która ledwo co ukończyła pełnoletność.
Giulia od zawsze wiedziała, że będąc córką ważnego w mafii mężczyzny, będzie musiała wyjść za mąż za kogoś, kogo wybierze jej ojciec. Nie sądziła jednak, że jej zamążpójście stanie się tak szybko, a także, że jej wybrankiem zostanie czternaście lat starszy od niej mężczyzna z dwójką dzieci z poprzedniego małżeństwa.
Czy związek narzucony przez prawa mafii i rodziców ma szansę na sukces?
Czy Giulia będzie w stanie opiekować się dwójką małych dzieci?
A przede wszystkim, czy śmierć poprzedniej żony Cassio była zupełnie przypadkowa?

„Słodka Pokusa” to opowieść z motywami, które lubię. Samotny ojciec, różnica wieku, no i oczywiście Cora Reilly, która słynie z pozycji w mafijnych klimatach.
Historia Giulii i Cassio mimo że jest połączona z innymi seriami autorki, jest też pozycją jednotomową, którą można przeczytać bez znajomości poprzednich tomów.

Cassio to oziębły mężczyzna, który gdzieś w tym zimnym sercu ma trochę ciepła. Ciepło to, skierowane jest tylko i wyłącznie dla jego własnych dzieci. Kiedy Cassio pierwszy raz widzi Giulię, zastanawia się, czy nie wpakował się w jeszcze większą kabałę, niż przypuszczał. W końcu Giulia jest tylko młodą dziewczyną, która niedawno osiągnęła wiek pełnoletni. Ich znajomość zaczyna się dość chłodno, ale Giulia będąca inteligentną dziewczyną, szybko zauważa, że Cassio nie ma za dobrych układów ze starszym, choć nadal małym synem. Giulia postanawia przez dzieci stopić lód w sercu Cassio i zawalczyć o związek, który wszyscy oceniają na stracony.
Przed Giulią ciężka droga do serca Cassio, ale dziewczyna nie dopuszcza do siebie możliwości porażki.

„Słodka Pokusa” to książka, która wciąga od pierwszych stron. Z czystym sercem mogę napisać, że historia Giulii i Cassio, Corze Reilly wyjątkowo się udała i choć jest to jednotomowa pozycja, wybija się na tle serii, jakie autorka pisze. Lubię wątek age gap'u i większość książek, które go posiadają zazwyczaj bardzo mi się podobają, także i tutaj nie mogło być inaczej.
Bardzo podobało mi się, jak Reilly pokazała przyzwyczajanie się do nowej mamy przez dzieci Cassio. Głównie przez zamkniętego w sobie syna. Jest to napisane z sensem i nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że w prawdziwym życiu taka relacja może wyglądać podobnie.

Nowa książka Cory Reilly to historia na utartych motywach, ale napisana po nowemu. Fakt, Giulia jako osiemnastoletnia dziewczyna może zachowywać się momentami nieco nierealnie, jednak całościowo okazuje się osobą ogarniętą, która nie boi się próbować nowych rzeczy i walczyć o te, na których jej zależy. „Słodka Pokusa” to książka idealna dla fanów autorki, a także tych, którzy chcą odpocząć od mafii. Ta oczywiście tutaj też jest, ale nie pełni głównej roli w historii. Polecam!

Za książkę do opinii dziękuję wydawnictwu Niezwykłemu.

Po drugiej stronie okładki

1 komentarz:

  1. Ja na razie czytałam tylko jedną książkę autorki. Myślę, że prędzej będę kontynuować zaczętą już serię.
    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń