[Manga, też książka] "Jealousy"| Scarlet Beriko (1-3)


Mafia w mandze?


Mafia wszędzie. W książkach, w filmach i jeszcze w mangach. Chociaż tyle, że nie musiałam znowu czytać o Włochach, ale o Yakuzie, która jest najlepszą mafią dla mnie do pisania czegokolwiek z tym motywem. 

FABUŁA

Uichi Rogi prowadzi bardzo frywolne życie. Mężczyzna zmienia kochanków, co noc i chce się tylko bawić. Pewnego dnia spotyka młodego yakuzę Akitorę Oyamoto, który za niedługo ma zostać liderem oddziału mafii. Rogi, zauroczony Akitorą robi wszystko, aby spotkać młodego gangstera ponownie. Jego działania prowadzą do tragedii i śmierci Handy, którego zabija nikt inny jak Akitora. List gończy wysłany za Uichim zostaje zlikwidowany, a Oyamoto zabiera Rogiego do swojego zapasowego mieszkania, gdzie dochodzi między nimi do pierwszego zbliżenia, które zostaje przerwane wejście żony mafiosa razem z małym dzieckiem. Cała trójka zaczyna funkcjonować w małym mieszkaniu, a jedynie Asoda, czyli bliski ochroniarz Akitory zaczyna zauważać toksyczność relacji całego trójkąta. Choć żona Oyamoto przyjęła jego kochanka bez większych problemów, to w samotności nie może zdzierżyć, że jej mąż ma ciągoty do mężczyzn. A kiedy Rogi zdobywa zaufanie Akitory obaj mężczyźni znacznie się do siebie zbliżają. Pewnego dnia na giełdzie, przez błąd nieznanych powodów Rogi traci bardzo dużo pieniędzy.
Co się stanie z naszymi bohaterami, kiedy bieda zagląda jednemu z nich w oczy?
OPRAWA GRAFICZNA

Tomików są bardzo dobrze wykonane. Muszę przyznać, że okładki są na tyle tajemnicze, że nie wiadomo o czym będzie cała historia. W sumie co, mamy sobie na każdej jakiegoś typka, który leży i tyle. 
Kreska jest typowa dla Beriko, zatem dla mnie jest odpowiednia, a kadry także prezentują się całkiem ładnie i przejrzysto. Pierwszą stronę po obwolucie mamy kolorową, która nieco bardziej przybliża nam bohaterów w mandze, aczkolwiek to tylko smaczek do całości historii. OPINIA OGÓLNA 

„Jealousy” to ciekawa historia, która dopiero w drugim tomie zaczyna się na poważnie rozwijać. Pierwszy to taki mini wstęp do całości, której jestem niezwykle ciekawa. Muszę przyznać, że motyw mafii w mandze podoba mi się bardziej, niż w książkach, czy filmach. Szczególnie, że mangi przedstawiają Yakuzę, która sama w sobie też mi się podoba, a nie jakieś odłamy. 
Beriko, jako mangaczka też wie, jak przyciągnąć do siebie Czytelnika i robi to ze mną za każdym razem, kiedy czytam jej mangi. Jedynym problemem było dla mnie połapanie się w przeplataniu wydarzeń z przeszłości i teraźniejszości. W pierwszym tomie jest tego naprawdę dużo i zostajemy rzuceni w wir historii, która wyjaśniana jest dopiero w trakcie czytania. Także można się nieco zniechęcić, ale naprawdę nie warto, bo kiedy już ogarnie się całość fabuły to czyta się to naprawdę dobrze. 
„Jealousy” to kolejna manga od Beriko, która mi się podobała. Zakończenie było nieco nietypowe, aczkolwiek gdzieś w głębi duszy przeczuwałam, że ta historia właśnie tak się skończy.

Za tomiki do opinii dziękuję wydawnictwu

Po drugiej stronie okładki

9 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawią mnie książki z wątkiem mafijnym, więc ta manga również jest dla mnie ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. To bardziej klimaty mafijne czy yaoi? Btw. od siebie polecę Acid Town, bo też właśnie mafijno-yaoistyczne wątki tu są.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Acid Town" mam w planach! Tutaj jest po równo, aczkolwiek wątek yaoi jest naprawdę ciekawie napisany.

   Usuń
 3. Mafijne elementy w fabule zawsze mnie przyciągną, chętnie w nie wchodzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytam książek mafijnych, ale na mangę z taką fabułą mam nawet ochotę ☺

  OdpowiedzUsuń
 5. Z jednej strony nie przepadam za takimi mangami, z drugiej strony mam ochotę się z nią zapoznać. Zobaczę, czy w komiksiarni u mnie jest dostępna i wtedy zadecyduję, czy poświęcę jej czas ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja raczej nie wychodzę poza tradycyjne książki. Ale co do jednego się z Tobą zgodzę: mafia zaczyna być wszędzie. Ale ciągle jest to mafia włoska lub amerykańska. O japońskiej bardzo niewiele jest historii.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mang nie czytam jak na razie, ale planuję zacząć, jednak raczej mój wybór nie padnie na ten tytuł w pierwszej kolejności.

  OdpowiedzUsuń