„Czas to najpotężniejsza magia ze wszystkich”


Zakazane życzenie – odważysz się o nim pomyśleć?


„ Przybyła do mnie skryta i nieśmiała. Niesłusznie. Swoim wyglądem powinna się napawać, powinna być dumna z tego jaka jest piękna. Wszyscy dookoła powini ją podziwiać, dopiero potem czytać

 Gdy podj
ęłam się jej otworzenia, zauroczyła mnie już od pierwszego zdania swoim wnętrzem. Wciągneła w świat magii i czarów. Zabrała mnie ze sobą i nie pozwoliła opuścić do ostatniej strony.

Opowiedzia
ła mi o chłopcu, złodzieju imieniem Aladyn, któremu tajemniczy wiekowy pierścień wyszeptał drogę do serca Neruby do lampy potężnego dżinna. Dżinna, którym była kobieta zamknięta tam przez tysiące lat, która widziała niejednego młodzieńca, a spełniając jego trzy życzenia przestawała stawać się jego własnością. Zahra, bo tak owy potężny dżinn miał na imię, przybrała postać kobiety, którą kochała. Przyjaciółki, którą jak głosi legenda zabiła. Nie wszystko wygląda jednak, tak jak mówią mieszkańcy miasta. Aladyn był jednak mądrzejszy, niż tysiąc i jeden chłopców przed nim i długo myślał, zanim zdecydował się wypowiedzieć życzenie.
W końcu, każde spełnione przez mieszkańca lampy życzenie, zostanie odkupione czymś innym w życiu posiadacza lampy i będzie to kosztowna zapłata.

Aladyn pragn
ąc zemsty, z początku myślał tylko o zniszczeniu swojego wroga, jednak Zahra widziała w życiu więcej oraz więcej przeszła. Podsuneła zatem  złodziejowi inne rozwiązanie, które miało ułatwić wykonanie powierzonego jej osobie zadania przez samego władcę dżinnów Nardukhę. Chciała upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Uczynić go księciem, aby mógł dokonać zemsty i samej spełnić rozkaz swego Pana, aby dostać to czego zawsze pragneła. 

Z biegiem czasu jednak, chłopiec wydawał jej się dalej nie poznany, tajemniczy i coraz bardziej przystojny. Skradł jej serce, a ona sama nie potrafiła tego do końca zrozumieć. Był charyzmatyczny, zawsze uśmiechnięty i wesoły, ale potrafił też bez zastanowienie zaryzykować, co czyniło go nierozważnym. 
Sam Aladyn zrozumiał, że cały ich plan czyni go nieszczęsliwym, że zemsta to nie to co chce osiągnąć. Zrozumiał, że otoczył miłością, coś czego nigdy nie powinien kochać, a potem nie potrafił się pogodzić z rozstaniem, które los dla nich szykował.
Jego ostatnie życzenie było zakazane, mimo to nie potrafił przestać o nim myśleć

Czy był na tyle odważny, żeby je wypowiedzieć? „

„Zakazane życzenie” to diament wśród książek. Diament nieoszlifowany, dziewiczy. Kusi nie tylko pięknem zewnętrznym, ale także wewnętrznym. Już z pierwszymi stronami Czytelnik wsiąka w świat baśni tysiąca i jednej nocy, zaczyna żyć w zupełnie innej rzeczywistości. Nie potrafi się oderwać, bo każdy nowy rozdział prowadzi do kolejnych przygód naszego złodzieja, mającego przy pasie upiętą lampę z której pochodzi Dżinn. Cała historia opowiedziana jest oczami Zahry, przez co możemy zajrzeć do jej umysłu i zobaczyć jak patrzy na świat teraz, po wybudzeniu z głębokiego snu, okraszonego samotnością i rozmyślaniami o swojej habibo. 

Jessica Khoury napisała tę lekturę delikatnie, jak opadające na ziemię piórko, ciekawie, jak najlepsze filmy świata i marzycielsko, jak najskrytsze marzenia każdego z nas. 

 „Zakazane życzenie” to książka barwna. Barwna, jak rajski ptak. Piękna, lekka i olśniewająca. 
Jest to pełen magii, mieniący się kolorami klejnot. Bardzo rzadki i jednocześnie jeden z najpiękniejszych klejnotów jakie miałam okazję w swoim życiu czytać. 

Za egzemplarz do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu SQN. 
Laure

Po drugiej stronie okładki

11 komentarzy:

 1. Jestem w trakcie lektury tej książki i mimo że dopiero kilka rozdziałów za mną, już jestem zachwycona. Coś czuję, że będzie to jedna z najlepszych powieści tego roku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już jestem tego pewna. Mamy dopiero luty, a tutaj już takie perełki!

   Usuń
 2. Jeju, tez już bym chciała ją przeczytać 😢

  siostryczytaja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszyscy kuszą tą książką, a mój portfel jest pusty... Ciężkie życie książkoholika :)
  Pozdrawiam
  http://czytaniejestmagiczne.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta ksiazka jeszcze przede mna, ale jestem jej niezwykle ciekawa. Zapowiada sie swietnie!
  Pozdrawiam!
  Osobliwe Delirium

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mogę się jej doczekać!! Z utęsknieniem wypatruję premiery, która jest... jutro <3

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja po prostu muszę przeczytać tę powieść :) Okładka jest prześliczna, mogę godzinami na nią patrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja tak właśnie sobie patrzę na nią teraz, po przeczytaniu. A w nocy jak tylko boczne światło się pali tak ładnie ten grzbiet połyskuje, że tylko się zachwycac

   Usuń
 7. Coraz głośniej o tej książce, a ja jednak nadal się waham...

  OdpowiedzUsuń