„Seks, kobiety, motocykle”


Okładka tej książki podobała mi się od samego początku. 
Opis sprawił, że zapragnęłam ją przeczytać. 

Wydawnictwo Czwarta Strona podjęło się wydania na nasz rynek serii Undeniable” autorstwa Madeline Sheehan. Muszę przyznać, że zrobili bardzo dobry krok ukazując w Polsce tę serię. Zaś, gdy po premierze zobaczylam dużo negatywnych komentarzy i opinii wiedziałam, że coś, co nie podoba się innym, mojej osobie spodoba się bez wątpienia.

Nie pomyliłam się.

Na początek przeczytajcie opis prosto ze strony wydawnictwa:
Metal i skóra. Lojalność i zdrada. Gniew i seks.
Eva Fox jest córką prezesa Klubu Motocyklowego Srebrzyste Demony. Wychowywana przez harleyowców, nie zna innego świata niż ten. Jej życie jest twarde jak źle wyprawiona skóra, surowe jak krajobraz pustyni i odurzające niczym zapach wiatru we włosach.
Deuce West to twardziel, emanujący testosteronem przywódca klubu Jeźdźców z Piekła Rodem. Podobnie jak Eva urodził się i dorastał wśród motocyklistów – ale na tym podobieństwa się kończą.
Los sprawia, że połączy ich miłość pełna pożądania i niepohamowanej namiętności. Gorzka i bolesna. Miłość, która nie zna granic.”

Brzmi ciekawie? Czy może odrzuca?
Aby poznać własne odczucia trzeba sięgnąć po nią samemu i zatopić się w świat Harleyów, mnóstwa kobiet, skóry, porachunków, a dopiero na koniec miłości dwóch różnych od siebie i jednocześnie podobnych bohaterów. 
Jako mała dziewczynka Eva poznaje Deuce’a w więzieniu, gdzie i jego i jej ojciec odsiadują wyroki. Ma raptem 5 lat, kiedy przy automacie spotyka Westa, który jest od niej starszy o 18 lat. Mimo to, Foxy widząc go pierwszy raz zakochuje się w nim i chce być z nim na zawsze. 

Historia jak z bajki prawda?
Prawie...
Jako członkowie dwóch różnych klubów motocyklowych są wrogami.
Ta opowieść nie jest łatwa i sama nie wiem czy jest przyjemna. Książka jest ciężka, brutalna, zaborcza i niszcząca, ale w tym wszystkim właśnie, przez tą swoją ciężkość jest także wciągająca. Kiedy powiedziałałam sobie, że po nią sięgnę nie sądziłam, że przeczytam ją w jeden dzień. Teraz kiedy ją przed chwilą skończyłam, czekam z niecierpliwością na kolejny tom i kolejną wspaniałą okładkę.  
Bohaterowie są silni i delikatni jednocześnie. Eva wychowana przy mężczyznach nie jest wrażliwą osobą, zaś West jest gruboskórnym meżczyzną, który wie co to znaczy prawdziwe zło. Jednak oboje mają słabość – siebie wzajemnie.
Eva, kochając Deuce’a jest w stanie zrobić dla niego wszystko, zaś on dla niej mimo, że czasami ją odrzuca tak  naprawdę kocha ją jak szalony i nie potrafi bez niej żyć. Schodzą się, aby ponownie się rozejść, ale końcem konców po trudach zostają parą na zawsze.  
Mimo fali negatywnych komentarzy na temat tej książki uważam, że to świetna pozycja. Inna, niż wszystkie te historie o miłości dwóch głównych bohaterów. Lepsza oraz mniej przewidywalna. Autorka pokazuje całkiem nowe środowisko. Środowisko gangów motocyklowych, które nie stroni od przemocy i brutalności, ale dodaje w tym nutkę kobiecości jaką jest Eva i przez to lektura jest przyjemna i wciągająca, a przykładem niech będzie to, że zajeła mi raptem cały dzień.  
Czy polecam? Tak jak pisałam wyżej, każdy ciekawy historii Evy i Deuce’a powienien sięgnąć po „Niepokorną” i przekonać się sam. Ja osobiście z niecierpliwością czekam na kolejny tom „Niepiękna” i mam nadzieję, że autorka nie straci swojego pazura w pisaniu tej serii, za co trzymam kciuki.

Laure

Po drugiej stronie okładki

4 komentarze:

 1. Ja to chcę przeczytać! Już jakiś czas temu czytałam recenzję tej książki i mówię: kuźwa, ja to chcę!
  Co prawda nie lubię erotyków, ale ta różnica wieku i w ogóle brutalność strasznie mnie intryguje - mam nadzieję, że się nie zawiodę :D
  Kasia z Kasi recenzje książek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chciałam to przeczytać bo motocykle i brutalnosć! I NIE ZAWIODŁAM SIĘ!
   DAJCIE DRUGI TOM!

   Usuń
  2. Myślisz, że będzie następny?
   Chociaz dobrze, że czytasz też w oryginale, jak u nas nie wydadzą, bo po angielsku na pewno ^^

   Usuń
  3. Jest już zapowiedziany drugi tom, nawet gdzieś okładkę widziałam. "Niepiękna" -to tytuł. Troszku dziwny, no ale nie mnie oceniać. Ważne co w środku

   Usuń