„Ghost” - A. Zavarelli


Aleksiej i jego historia.

Wydawnictwo Niezwykłe kontynuuje świetny cykl „Boston Underworld”. Poznajcie dziewczynę, która już nigdy nie będzie taka, jak kiedyś i hakera, który zapragnął jej na własność po wieki.

Dzieciństwo Talii Parker nie należało do najłatwiejszych. Dziewczyna zmieniała miejsca zamieszkania z brudnych, zimnych ulic na domy zastępcze. Doświadczenie nauczyło ją, aby doceniać każdy kęs chleba i podmuch ciepła, który znika tak szybko, jak się pojawia.
Kiedy nowy chłopak Talii zaprasza ją na wakacje do Meksyku, dziewczyna nie zamierza zastanawiać się dłużej, niż to potrzebne i zgadza się na tę propozycję. Szybko okazuje się, że obiecany wcześniej raj zmienia się w piekło, a Talia zostaje porwana i sprzedana, niczym rozpłodowa klacz.
Aleksiej Nikolaev, będący wziętym hakerem zostaje poproszony o pomoc i sprowadzenie Talii do USA. Mężczyzna zgadza się nadstawić karku dla Parker, ale nie za darmo. Nikolaev ma swój ukryty cel w całej akcji – chce Talię za żonę i kobietę, która będzie u jego boku do śmierci.
Mężczyzna, dla którego miłość to pojęcia zupełnie obce.
Dziewczyna, która nigdy nie będzie prawdziwą sobą.
Czy ścigające demony przeszłości wygrają z Aleksiejem i Talią, czy może ta dwójka zrozumie, że miłość pojawia się w najmniej odpowiednim momencie i nie można się jej opierać?

„Ghost” to trzecia część serii, która z tomu na tom jest coraz lepsza. Ogólnie, jeżeli czytaliście od Zavarelli coś więcej, niż tylko „Boston Underworld” to wiecie, że ta autorka zazwyczaj rozpędza się pomału. Wraz z kolejnymi książkami w cyklu. Historia Aleksieja i Talii jest opowieścią pełną bólu i poświęcenia, które końcem końców okazuje się być opłacalne dla obojga bohaterów.

Talia nie planowała wchodzić w mafię. Dziewczyna doskonale wiedziała, że bycie żoną mafioso będzie nie tylko błogosławieństwem, które da jej ochronę, ale też klątwą bycia w zamkniętym świecie, gdzie nie wszystko przystoi. Kiedy jednak Aleksiej zaczął przekonywać ją do siebie, dziewczyna zrozumiała, że może po raz kolejny zaufać i to zaufanie nie zostanie pogrzebane, jak wszystkie poprzednie.

Sam Aleksiej skrywa sekret, który poza tym, iż jest bardzo wstydliwy w świecie mafii, to także może go zdyskwalifikować jako wora. Mężczyzna stara się ukrywać swoją tajemnicę, ale Talia prędzej czy później odkrywa prawdę. I akceptuje go takim, jakim mężczyzna jest, co dla Nikolaeva jest czymś zupełnie nowym i niespodziewanym.

Bohaterowie w „Duchu” są wykreowani naprawdę dobrze. Cała fabuła tego tomu, także jest niczego sobie. Pokusiłabym się o stwierdzenie, że jest nawet lepsza, niż w poprzednich dwóch. Zżyłam się z Aleksiejem i Talią i po raz kolejny ciężko było mi się z nimi rozstać, kiedy skończyłam książkę.

„Ghost” to historia o udręczonych, zagubionych duszach, które potrzebowały troszkę szczęścia, aby odnaleźć się i po raz ostatni zaufać. Aleksiej i Talia mają swoje demony, które gonią ich każdego dnia, jednak ci nie zamierzają się im poddać, a razem mają większą siłę, aby się im przeciwstawić, niż oddzielnie. Jeżeli chcecie przeczytać książkę, która wciągnie Was od pierwszej strony i nie pozwoli się od siebie oderwać, to właśnie ją znaleźliście.

Po drugiej stronie okładki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz