„Pony” - R.J. Palacio


Magiczny konik.

R.J. Palacio jest autorką „Cudownego chłopaka”, którego wprawdzie nie miałam okazji czytać, ale za to widziałam film, a ten bardzo mi się podobał. „Pony” to kolejna propozycja Palacio i wydawnictwa Albatros, które ponownie sięgnęło po tę autorkę. Tym razem nie mogłam odpuścić tematu i książkę o magicznym koniku musiałam przeczytać.

Dwunastoletni Silas już wie, że nocą mogą się wydarzyć złe rzeczy. Chłopiec żyje ze swoim ojcem na pustkowiu, ale nie przeszkadza to jeźdźcom, którzy ich odwiedzają zabrać ojca w nieznane. Silas czuje, że nie może bezczynnie czekać, choć ojciec prosił, aby chłopiec nie oddalał się od domu. Silas postanawia odszukać tatę i choć nie ma pojęcia, jak to zrobi, wierzy, że jego misja się powiedzie. Na wyprawę nie wyrusza sam. Do jego ekipy należy najlepszy przyjaciel, który jest widziany i słyszany tylko przez samego Silasa oraz niezwykły konik, który zjawia się niespodziewanie na progu terenu, jakie należą do taty Silasa. Chłopiec wraz z przyjaciółmi wyrusza w niebezpieczną i pełną przygód podróż, dzięki której odnajdzie swoje miejsce w świecie.

„Pony” to historia, jaką chciałabym przeczytać, kiedy byłam młodsza. Oczywiście, ani trochę nie narzekam, że sięgnęłam po nią teraz, niemniej jednak jest to idealna pozycja dla młodzieży, która chce czytać, ale nie odnajduje się w fantastyce czy young adult. R.J. Palacio w swojej książce opowiada o bezgranicznej miłości syna do ojca, o odnalezieniu siebie, o dorastaniu i o magii przygód, które rozwijają.

Od pierwszych stron byłam kupiona tą pozycją. Zakochałam się w niej zaledwie po kilku rozdziałach i każdy kolejny, który nieuchronnie zbliżał mnie do końca sprawiał, że robiło mi się smutno na serduszku. Choć cieszyłam się, że Silas w końcu skończy swoją przygodę i dowie się prawdy o sobie.

Warto dodać, że nasza polska okładka jest o niebo ładniejsza, niż oryginalna. Jakby tego było mało, wydawnictwo Albatros zadbało nawet o barwione strony, na których jest symbol konia. Ta książka to piękne dzieło nie tylko wewnątrz, ale też zzewnątrz.

„Pony” to książka przygodowa z nutą fantastyki i westernu. Historia chłopca, który postanawia odnaleźć swojego ojca, a przy okazji dorasta i zaczyna rozumieć, dlaczego życie wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać, to coś, co powinno trafić do każdego czytelnika. I dorośli, i młodsi znajdą tutaj coś dla siebie, a każdy zrozumie tę książkę inaczej. A przede wszystkim każdy zauważy zupełnie co innego podczas przygody z Silasem. Teraz, kiedy R.J. Palacio zdobyła moje serce, koniecznie muszę nadrobić „Cudownego chłopaka”, który zebrał bardzo dużo pozytywnych opinii.

copyright © . all rights reserved. designed by Color and Code

grid layout coding by helpblogger.com