„Złamana” - J.L. Drake


Uratowana, choć nie wyzwolona.

J.L. Drake w końcu pojawiła się w Polsce. Wydawnictwo Niezwykłe postanowiło rozpocząć przygodę polskich czytelników z tą autorką przez trylogię „Broken”. „Złamana” to pierwszy tom historii o kobiecie, która choć została uratowana, tak naprawdę nigdy nie została wyzwolona.

Savannah Miller, dzień po jej dwudziestu siódmych urodzinach zostaje porwana. Wydawać by się mogło, że porwanie córki burmistrza Nowego Jorku będzie owocować listem o okup. Życie Savanny zmienia się w piekło na Ziemi. Dziewczyna jest bita, głodzona i traktowana gorzej, niż zwierzęta. Umieszczona w pokoju bez okien nie ma pojęcia ile dni jest więziona i zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością. Mimo tego wszystko, jej duch nie jest złamany i kobieta ciągle wierzy, że ktoś przyjdzie ją uratować. Pewnej nocy, na ratunek przychodzą Savannie amerykańscy żołnierze, którzy zabierają ją do bezpiecznego miejsca. Savannah otrzymuje od mężczyzn propozycję – albo zostanie z nimi i będzie wykonywała ich polecenia, albo odejdzie, aby ponownie dostać się w ręce swoich wcześniejszych oprawców. Miller nie zastanawia się długo nad wyborem i postanawia zostać z żołnierzami. Zaczyna przyzwyczajać się do nowego miejsca i wrócić do normalności, ale wszystko co ją otacza jest dla niej przerażające. Najbardziej zaś Savannah boi się Cole Logana, o którym całe schronienie, aż buczy. Chodzą słuchy, że mężczyzna potrafi bardzo szybko zabić człowieka. Miller odczuwa niepokój myśląc o tym mężczyźnie, nie wie jednak, że pewnego dnia przyjdzie jej go poznać. Czy Logan okaże się być tak straszny, jak o nim opowiadają?

„Złamana” wyłamuje się ze schematów, jakie aktualnie wiodą w polskim czytelnictwie erotyków i romansów prym. Mamy tutaj porwaną kobietę, która przeszła tortury, jej uratowanie, leczenie i wracanie do normalności, a na końcu uczucie, którego się nie spodziewała.
J.L. Drake ruszyła motyw żołnierzy, który choć chodliwy, nadal jest traktowany po macoszemu przez autorki. Zatem jeżeli macie ochotę na coś innego, niż mafia czy biurowe romanse, to właśnie znaleźliście świetnego kandydata do lektury.

Cole Logan to prawdziwy bezlitosny i bezkompromisowy człowiek. Jednak jego bycie twardym zmienia się, kiedy widzi Savannah. Kobieta szybko przedziera się przez jego mury i zdobywa jego serce, kiedy on sam nie jest tego nawet do końca świadomy. Chociaż ich uczucie jest dość dziwne, bo Sav po tych wszystkich torturach dość szybko wraca do normalności i zaczyna myśleć o Cole'u pod względem seksualnym. Niemniej autorka napisała, że cała historia toczy się bardzo szybko, która tutaj trwa kilka miesięcy. Stąd możemy zrozumieć pośpiech.

Historia przedstawiona w „Złamanej” mimo wielu wyjaśnień owiana jest tajemnicą. Zakończenie sprawia, że zostajemy zawieszeni w sytuacji i oczekiwaniu na kolejny tom. Opowieść Cole'a i Sav przedstawia limity i ograniczenia ludzi. Niektórzy wiedzą, kiedy się zatrzymać, inni nie potrafią i są w stanie krzywdzić drugiego człowieka, a co gorsza przynosi im to przyjemność. Zatem jeżeli chcecie przeczytać o silnej kobiecie, która przeżyła piekło i potrafiła się odbudować, aby następnie ponownie się złamać to „Złamana” od J.L. Drake jest książką dla was.

copyright © . all rights reserved. designed by Color and Code

grid layout coding by helpblogger.com