[Manga, też książka] „Atelier Spiczastych Kapeluszy” | Kamome Shirahama (4-5)


Czarodzieje kontra zła magia. 

„Atelier Spiczastych Kapeluszy” porwało mnie swoją historią od pierwszego tomiku. Lekka, magiczna przygoda szybko okazała się walką ze złem, które wychodzi z cienia. Kończąc trzeci tom, byłam niezwykle ciekawa, co dalej będzie z naszymi dziewczynkami i ich nauczycielem. 

FABUŁA 

Do siedziby naszych czarodziejów przychodzi wiadomość o dacie drugiego egzaminu. Qifrey wraz z uczennicami udaje się do Wężowej Groty, gdzie odbyć się ma drugi etap egzaminu. Jedynie Agata ma spróbować swoich sił w teście, ale szybko okazuje się, że nauczyciel zrobił psikusa Riche i dziewczynka także ma wziąć udział w teście. Kiedy dwie uczennice, razem z innym młodym czarodziejem zostają oddelegowane do Wężowej Groty, Qifrey wraz z Koko i Teitą zostają na zewnątrz. Dziewczynki poznają historię miejsca, w którym aktualnie się znajdują, a Koko wyczuwa coś złego w pobliżu. Szybko okazuje się, że zarówno w tunelu, jak i na zewnątrz są wrogowie, czyli kapelusze z rondem. 
Nasi bohaterowie będą musieli stawić czoła bardzo ciężkiej próbie. 
Egzamin to nawet nie była rozgrzewka.

OPRAWA GRAFICZNA 

Czwarty i piąty tom nie różnią się jakością od poprzedników. Dalej mamy tę lekką i delikatną kreskę, piękne szaty, w które ubrani są nasi bohaterowie i fenomenalne otoczenie, w jakim przychodzi im spędzać czas. Na obwolucie możemy podejrzeć wspomniane szaty w kolorze i polecam najpierw zobaczyć obwolutę, a potem sięgnąć do środka. Uwierzcie mi, manga od razu lepiej wchodzi, a wyobraźnia pracuje na pełnych obrotach.

OPINIA OGÓLNA 

Piąty tom mangi skończył się tak, że miałam ochotę wyrzucić ją przez okno. TAK SIĘ NIE ROBI! Nigdy! Chce natychmiast wiedzieć co dalej z naszymi bohaterami i ich egzaminem! Kolejne tomiki „Atelier Spiczastych Kapeluszy” sprawiły, że pragnę jak najszybciej poznać dalsze losy Koko, Agaty i innych czarodziejek, a przede wszystkim ich przystojnego i uroczo sympatycznego nauczyciela Qifreya. Wciągnęłam się w tę historię. Magia przedstawiona w tej mandze jest czymś nowym. Nie miałam okazji spotkać się wcześniej z rysowanymi kręgami, które mają swoje własne moce. Jestem ciekawa, co będzie się działo w kolejnych tomach i już nie mogę się ich doczekać. 

Opinia tomów (1-3): TUTAJ

Za tomiki do opinii dziękuje wydawnictwu Kotori.

copyright © . all rights reserved. designed by Color and Code

grid layout coding by helpblogger.com