[ Manga, też książka ] „Królowa i krawiec”| Scarlet Beriko


Beriko ciągle w formie.


Czytałam już dwie, albo trzy mangi Scarlet Beriko i historie miłości między dwoma mężczyznami, które ta mangaczka opowiada bardzo mi się podobały. Zatem „Królowa i krawiec”, jej kolejna manga nie mogła przejść koło mnie obojętnie. 

FABUŁA

Oumi Jouno jest młodym projektantem wnętrz, który pnie się na szczyt w swojej karierze. W związku ze zbliżającą się wystawą jego projektów, która może mu dać awans na kierownika jego szefowa poleca mu zakład krawiecki, który szyje „magiczne” ubrania pomagające w osiąganiu celów. Młody mężczyzna udaje się z samego rana do zamkniętego jeszcze zakładu i podglądając przez szybę wnętrze spotyka właściciela, który szyje ubrania, bo odziedziczył zakład po babci. Tetsuya Shida nie wygląda na czterdziestolatka, którym jest. Oumi prosi go o garnitur, jednak kiedy słyszy o kolejce, w którą może zostać wpisany chce na siłę przekupić krawca, aby ten zlekceważył kolejkę i uszył jego garnitur poza kolejnością. Tetsyua jest nieubłagany i zapisuje Oumi na koniec kolejki. Mężczyźni rozchodzą się, ale ich rozłąka jest chwilowa, bowiem Oumi następnego dnia wraca ponownie. 
Kiedy mężczyźni zaczynają się pomału dogadywać okazuje się, że muszą zmierzyć się z przeszłością Tetsuyi i teraźniejszością Oumiego. 

OPRAWA GRAFICZNA 

Tomik sam w sobie jest bardzo dobrze wykonany. Wprawdzie musiałam zdjąć obwolutę, aby przeczytać mangę, ale tutaj ujawniło się moje stare zboczenie, aby nie palcować matów. Pod obwolutą znalazłam mini historię, która wywołała u mnie uśmiech, zatem warto było podwójnie. 
Na pierwszej stronie, mamy kolorowy obrazek z bohaterami, który już na początku mówi nam o czym będzie ta manga. Muszę przyznać, że tutaj zatrzymałam się na dłużej. Lubię podziwiać te kolorowe kadry, które są w mangach. Chociaż same mangi wolę czytać w czarno-białych barwach, bo nie dostaję wtedy oczopląsu. Kreska jest typowa dla Beriko i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. 

OPINIA OGÓLNA 

Znaczenie tytułu zostało wyjaśnione w samej mandze, dlatego nie będę o nim pisać, aby nie zepsuć Wam zabawy. „Królowa i krawiec” to ciekawa historia o dwóch mężczyznach, którzy muszą pokonać wiele przeszkód, aby wyjść na prostą. Chociaż czasami w tej fabule wieje nudą, to mimo wszystko da się ją lubić i z ciekawością śledzi się poczynania głównych bohaterów. Scarlet Beriko wyrobiła już sobie opinię pośród fanów mang z gatunku yaoi, zatem nie ma co udowadniać. 
Cieszy mnie fakt, że wydawnictwo Waneko dalej wydaje tę autorkę i czekam na jej kolejne pozycje. „Królową i krawca” zaś szczerze polecam. 

Za tomik do opinii dziękuję wydawnictwu

copyright © . all rights reserved. designed by Color and Code

grid layout coding by helpblogger.com