piątek, 2 września 2016

Przygodę czas zacząć...

Nieważne jak się poznały, nieważne jak wyglądają....łączy ich niesamowicie wiele rzeczy, ale jedną z głównych są książki.Przygoda Laure z książkami była jak wielu innych ludzi. Pewnego dnia, gdy była dzieckiem dostała o rąk tom...nie pamieta już jaka to była lektura, aczkolwiek możemy tu przypuszczać, iż był to Harry Potter. Dziewczyna zaczytała się momentalnie i niemalże połkneła ksiązkę, a gdy rodzice zobaczyli, że ich pociecha chce czytać dalej, a kolejnego tomu przygód magicznego okularnika z blizną nie było, podrzucili jej " Anię z Zielonego Wzgórza". Skończyło się na tym, iż ma 8 tomów przygód rudowłosej dziewczynki oraz gromadki jej dzieci. Wraz z kolejnym Sylwestrem, kiedy Laure stawała się starsza zaczeła czytać wszsytko co zobaczyła w bibliotece. Wszystko i wszędzie. Czytała fantastykę,  romanse, przygodowe, podróżnicze i historyczne. Czytała w domu, na lekcjach, w parku, w samochodach, a przede wszsytkim we własnym łozku. Noc stała się dla niej sojusznikiem i czas, gdy Laure przenosiła się do innego świata jakby zwalniał. Specjalnie dla niej. Gdy inni spali i na ich zegarkach była pierwsza w nocy, u dziewczyny dochodziła północ. Przeżywała milości swoich bohaterek, ale bohaterów również, dość często nie zgadzała się z autorem ksiązki, bo ma to szczęscie po dziś dzień, że jej ulubiency muszą umrzeć na koncu. Laure teraz czyta głównie fantastyke, jednak nie pogardzi inną lekturą. Mówią, że nie ma się za dużo czasu na czytanie. Ależ jest...wystarczy tylko sięgnąć nocą po tomiszcze niedokończone ostatnio. I czas ponownie się zatrzyma.


Amelie była małą dość skrytą w sobie istotką dziwiącą się światu. Dziwiło ją wszystko i wszystko chciała wiedzieć, w dodatku chciała tez wiedzieć czy istnieje gdzieś świat w którym nie obowiązują prawa fizyki, gdzie tęcza ma tysiące kolorów, można latać na chmurach i nigdy nie chodzić spać. Odkryła taki świat, zupełnie inny od rzeczywistości zamknięty pomiędzy dwiema okładkami na papierowych stronnicach. Tam wszystko było możliwe-można było się wcielać w dowolną postać i przenikać do innej rzeczywistości! potem się okazało że swe wolne chwile poświęcała na czytanie-czekając na autobus, przed snem, na przerwach w szkole-książki nauczyły ją czym jest przyjaźń, jak rozmawiać z ludźmi i jak można nauczyć się czegoś ciekawego od innych. Książki stały się nieodłącznym elementem jej torby. Co znalazła w książkach? odpowiedzi na wszelkie jej pytania, rozwiązania problemów, które mieli jej bohaterowie tak bardzo podobni do niej. Książki ją zmieniły-dziś jest śmiała, chce zdobywać świat, lecz wciąż zagląda na stronnice książek by podróżować, śmiać się i przeżywać emocje bohaterów-bo książki są doskonałą odskocznia od szarej rzeczywistości, co lepsze powracasz do nich kiedy chcesz, gdzie chcesz i nie ma znaczenia jak szybko ja przeczytasz-Ty masz się nią delektować jak najlepszą potrawą :) 
Co czyta? wszystko co polecili jej znajomi i przyjaciele, jest fanką ksiązek podróżniczych ale też beletrystyki, wszelkich książek inspirujących, ale zawsze stosuje jedna zasadę-jeśli książka po przeczytaniu pierwszego rozdziału Cie nie wciągnęła to ją odłóż-po prostu nie jest dla Ciebie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Po drugiej stronie okładki , Blogger